۳۰ بلایی که هرگز نباید سرخودتان بیاورید (۲)

هنگامی که از رفتن به دنبال چیزهای غلط دست بردارید، به چیزهای درست این شانس را می دهید که به شما برسند! شاید با تغییر اندکی که در نگرش خود هنگامی که از رفتن به دنبال چیزهای غلط دست بردارید، به چیزهای درست این شانس را می دهید که به شما برسند. شاید با تغییر اندکی که در نگرش خود می دهیم بتوانیم زندگی جدیدی را آغاز کنیم…

 

و واقعا که درست است! اما قبل از اینکه این پروسه تغییر را شروع کنید، باید انجام کارهایی که شما را عقب نگه می دارد را متوقف کنید. اینها همان بلاهایی هستند که ما خودمان سرخودمان می آوریم و مانع موفقیت خود می شویم:

۱۶- حسود نباشید
حسادت هنر شمارش نعمات دیگران به جای نعمات خودتان است. از خودتان بپرسید :”من چه چیزی دارم که همه می خواهند داشته باشند ؟”

۱۷- شکایت کردن و احساس تاسف برای خودتان را رها کنید
اگر دقت کنید می ببینید که اتفاقات زندگی شما را به سوی مکان ها، افراد، موقعیت ها و وضعیت فکری بهتر می برند، بگذارید همه بدانند که امروز شما بسیار قوی تر از دیروز هستید.

۱۸- کینه ها را رها کنید
بیشتر از کسانی که از آنها متنفرید این خودتان هستید که آسیب می بینید. بخشش تنها برای دیگران نیست بلکه باید خودتان را هم ببخشید تا دفعه های بعدی بتوانید بهتر عمل کنید.

۱۹- اجازه ندهید دیگران شما را تا سطح خودشان پایین بکشند
نگذارید استانداردهای شما توسط انسان هایی که از رشد امتناع می کنند از بین برود.

۲۰- وقت تان را با توضیح دادن خودتان به دیگران تلف نکنید
دوستانتان به این نیاز ندارند و دشمنان تان هم به هرحال آن را باور نخواهند کرد. تنها کاری را که در قلبتان باور دارید درست است را انجام بدهید.

۲۱- انجام بی وقفه کارها، بدون استراحت را رها کنید
زمان مناسب برای یک استراحت کامل، دقیقا همان وقتیست که می گویید وقت ندارید. برخی اوقات باید از خودتان فاصله بگیرید تا چیزها را به وضوح ببینید.

۲۲- بی تفاوتی نسبت به زیبایی لحظه های کوچک را متوقف کنید
از چیزهای کوچک لذت ببرید، چون ممکن است روزی به عقب نگاه کنید و ببینید که آنها اتفاقات بزرگی بودند.

۲۳- تلاش برای انجام دادن کارها به شکل عالی و بدون نقص را رها کنید
جهان واقعی نه به کمال گراها بلکه به کسانی که کارها را انجام می دهند پاداش می دهد.

۲۴- انتخاب آسان ترین راهها را کنار بگذارید
زندگی آسان نیست، به خصوص وقتی که شما برای رسیدن به چیزی ارزشمند برنامه ریزی می کنید. راه آسان را انتخاب نکنید، کار فوق العاده ای انجام دهید.

۲۵- وانمود کردن اینکه همه چیز خوب است در حالی که نیست را رها کنید
شما مجبور نیستید همیشه وانمود کنید که خیلی قوی هستید. شما نباید نگران چیزهایی باشید که دیگران هستند، حتی اگر لازم است گریه کنید! به زودی موفق خواهید شد، به زودی دوباره می خندید.

۲۶- دیگران را به خاطر مشکلات خود سرزنش نکنید
توانایی شما برای رسیدن به آرزوهایتان به توانایی شما در پذیرفتن مسئولیت زندگیتان بستگی دارد. وقتی دیگران را سرزنش می کنید، مسئولیت خود را نادیده می گیرید و به دیگران قدرت این را می دهید که بخشی از زندگی شما باشند.

۲۷- سعی نکنید تا برای همه، همه کار انجام دهید
انجام دادن کارهای زیاد غیر ممکن است اما خنداندن یک نفر، می تواند جهان را تغییر دهد. شاید همه جهان را تغییر ندهد اما حداقل دنیای او را متحول می کند. بنابراین تمرکزتان را محدود کنید.

۲۸- نگرانی بیش از حد را رها کنید
نگرانی مشکلات فردا را کم نمی کند اما لذت های امروز را مسلما کم خواهد کرد. یک راه برای اینکه ببینیم چیزی ارزش نگرانی را دارد یا نه اینست که از خودمان بپرسیم: ” آیا این موضوع پس از یک سال هم مهم است ؟ سه سال چطور ؟ و یا پنج سال؟ “

۲۹- تمرکز روی چیزهایی که نمی خواهید اتفاق بیفتد را متوقف کنید
تفکر مثبت پیشاپیش هر موفقیت بزرگ قرار دارد. اگر شما هر روز صبح با افکار شگفت انگیزی بیدار شوید و روی آن تمرکز کنید، اغلب اوقات اتفاق می افتد.

۳۰- ناسپاس بودن را رها کنید
هر روز را با شکرگذاری برای زندگی خود بیدار شوید. به جای فکر کردن درباره چیزهایی که ندارید، سعی کنید به چیزهایی فکر کنید که شما دارید و دیگران ندارند.

درباره جواد علیزاده

علاقه ام در زمینه روانشناسی و خصوصا خودشناسی سرانجام منجر به راه اندازی این سایت گردید تا همانطور که من از سخنان دکتر میثاق و رهنمود هایش استفاده کردم، دیگران نیز بهره مند گردند.

۳ دیدگاه

  1. عالی بود مرسی

  2. عالـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــِ بود مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرسی
    انشالا منــــــــــــــ به هدفـــــــــــــــــــــــــــم میرســـــــــــــــــــــــــــــــم
    منـــــــــــــــــ میتوانــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Zendegi Injast