معرفی کتاب | شاد باشید و ثروتمند شوید

sbvss-b

نویسنده: محمود معظمی
تعداد صفحات: ۱۴۴ صفحه
فرمت: PDF

کتاب “شاد باشید و ثروتمند شوید” نسخه مکتوب شده سمیناری با این نام است که چند سال پیش توسط دکتر “محمود معظمی” اجرا شد.
این کتاب (سمینار) پیرامون موضوع ثروت و نگرشهای ثروتمند شدن است که به زبانی ساده، بسیاری از نکات ریز و درشتی که از چشمان ما پنهان مانده اند، توسط فردی که خود گذشته پر فراز و نشیبی داشته است، مورد صحبت و تحلیل قرار میگیرند.

یکی از متمایز بودن این کتاب، سبک نوشتار آن است که به زبانی ساده و با ارائه مثالهای منطقی، خواننده را به فکر کردن وادار میکند و سوالاتی را در رابطه با مفهوم ثروت، راههای دست یابی به آن و نحوه خرج کردن پول در ذهن شما شکل میدهد که توصیه میکنم در صورت امکان سمینار تصویری آن را با دقت تماشا و نکته برداری کنید.

یکی از نکات مهمی که در این کتاب عنوان شده، در مورد نحوه خرج کردن پول است، بدون در نظر گرفتن مقدار آن. شرایط و نکات این موضوع را در چند بخش زیر به صورت مختصر توضیح میدهم که میتوانید ببینید با درآمد های خود چه میزان میتوانید زندگی متفاوتی را برای خود رقم بزنید:

۱- اگر شما در ماه بصورت ماهیانه حقوق مشخصی را دریافت میکنید (یا بطور کلی شغل و درآمدی دارید) به ۴ قسمت تقسیم کنید که به صورت زیر است:
الف) ۶۰% از درآمد را برای هزینه های جاری زندگی خود بردارید. این هزینه شامل هر چیزی که برای گذراندن زندگی نیاز دارید میشود.

ب) ۲۰-۲۵% از درآمد را برای نگه داری در حساب “استقلال مالی” نگه دارید. حسابی که شما تحت “هیچ” شرایطی نباید به آن دست بزنید، جز برای سرمایه گذاری یا شرایطی که بتوانید تضمین کنید که موجودی آن افزایش خواهد یافت.

پ) ۱۰-۱۵% از درآمد را در حساب “تفریح و شادی” ذخیره کنید. حسابی که شما پولهای آن را صرفا برای لذت بردن از زندگی مثل خرید هدیه برای خودتان، رفتن به مسافرت، خوردن شام بیرون از منزل و … هزینه میکنید و از پول خود لذت میبرید.

ت) ۵-۱۰% از درآمد را در حساب “خیریه” ذخیره کنید. حسابی که شما برای کمک به دیگران و صرف کردن آن در راه خیر هزینه میکنید.

۲- اگر پولی ناگهانی و پیش بینی نشده (مثل ارث) به دست شما برسد، شما باید آنرا در حساب “استقلال مالی” ذخیره کنید و آنرا طبق اصول آن حساب هزینه کنید.

۳- قطعا برای شما هم پیش آمده که در حال رفتن به جایی دوستی شما را رسانده و شما هزینه ای برای تاکسی پرداخت نکردید، در صورتی که اگر آن دوست حضور نداشت، شما می بایست آن مبلغ را هزینه میکردید. پس به طوری کلی، مبالغی را که قرار بوده هزینه شوند، اما به نوعی آن مبالغ را هزینه نکرده اید و به جیبتان برگشته اند، وارد حساب “استقلال مالی” میکنید.

توجه:
توضیحات بالا شرح بسیار مختصری از یک بخش از این کتاب (سمینار) بوده است که پیشنهاد میکنم برای درک بهتر آنها تمام مطالب کتاب را با دقت بخوانید. چنین کتاب و راهنمایی با چنین اصولی کم پیداست و به همین خاطر من این مطلب را به معرفی این کتاب اختصاص دادم.

تجربه شخصی:
خودم به مدت یک سال این روشها را برای درآمدهایم اعمال کردم. و توصیه هایی میکنم که میتوانید به نحو بهتری از منابع مالی خود استفاده کنید.
یکی از سوالات مهم در مورد نحوه هزینه و نگهداری حساب “استقلال مالی” است که پیشنهاد میکنم در صورتی که هنوز وارد فضای اقتصادی نشده اید و نمیتوانید از مبالغی که در این حساب ذخیره میشوند استفاده کنید، آنها را در یک “حساب پس انداز عمر” یا همان “بیمه عمر و پس انداز” نگهداری کنید. بعد از مدتی میتوانید با ۲۰-۲۵% از درآمد خود که مبالغ خیلی چشمگیری نیستند، سرمایه گذاری مطمئن و بلند مدتی را در بیمه عمر برای خود فراهم کنید. اما اگر فضایی دیگری را هم میشناسید که میتوانید در آنجا سرمایه گذاری کنید، لحظه ای شک نکنید و اقدام کنید.

هزینه هایی که میکنید، تلاش و زحمتی است که برای تغییر و پیشرفت خود میکنید.
همانطور که من هم این هزینه ها را کردم و به شما توصیه میکنم که برای پیشرفت خود هزینه کنید :)

خرید کتاب
گزیده هایی از کتاب

درباره جواد علیزاده

علاقه ام در زمینه روانشناسی و خصوصا خودشناسی سرانجام منجر به راه اندازی این سایت گردید تا همانطور که من از سخنان دکتر میثاق و رهنمود هایش استفاده کردم، دیگران نیز بهره مند گردند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Zendegi Injast